Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Koně se stejně jako lidi narodí čistí jako prázdný papír a formují je jejich zážitky a zkušenosti. Pokud jsou ve špatném prostředí, mezi špatnými lidmi, podepíše se to na nich stejně tak, jako by se to podepsalo na jiných bytostech. Základem je tedy správná výchova a pozitivní zážitky s lidmi. Je stokrát lepší si koupit koně mladého, klidně divokého a naučit jej vnímat svět tak jak to přesně chcete.

Koně jsou vaším zrcadlem.

Kůň je jedinečný v tom, že zrcadlí člověka. Je záměrně využíván při různých akcích, kde úkoly s koňmi a jejich následné vyhodnocování odkryje i zdánlivě neviditelné psychosociální vlastnosti lidí. Zamyslete se. Kůň je nervózní? A nebyli jste vy první? Kůň něco nechce udělat? A nebáli jste se toho úkolu předem vy?

Pokud se naučíte vzájemnému respektu kde ale vždy bude jasné kdo má koho poslouchat (měl by opravdu kůň člověka a ne naopak), můžete najít parťáka na spoustu let.

Radši mladý kůň bez zkušeností než starší se špatnými

Čeká vás sice spousta práce, ale vymodelujete si svého koně po svém. Proto jsme už několikrát nakoupili koně, kteří neuměli vůbec nic, protože pokud jim svůj čas věnujete, tak vám to několikanásobně vrátí. Kůň se totiž mnohem lépe něco učí než odnaučuje. A někteří se bohužel následky špatného zacházení od lidí nesou dále celý svůj život.

Pokud potřebujete například poradit s výchovou koně, napište nám. Nehrajeme si na žádné zaříkávače. Nenosíme statsony ani nehoníme koně dokola v kruhu dokud nejsou úplně mokří a bezradní. Máme už něco za sebou, dost jsme toho zažily a taky jsme i něco dokázaly. Není nic snazšího než se u nás zastavit.